Жаналықтар

“Мұғалімдер – өзгерістердің жолсерігі: қолдау, мүмкіндіктер беру және өкілеттіктерді кеңейту” атты KIX вебинары өтеді

"Мұғалімдер – өзгерістердің жолсерігі: қолдау, мүмкіндіктер беру және өкілеттіктерді кеңейту" атты KIX вебинары 2021 жылдың 24 ақпанында өтеді.

Алтыншы KIX (білім мен инновациялармен алмасу) вебинары EAP (Еуропа | Азия | Тынық мұхиты өңірі) "Мұғалімдер – өзгерістердің жолсерігі: қолдау, мүмкіндіктер беру және өкілеттіктерді кеңейту" тақырыбын қамтиды. Вебинарды NORRAG Назарбаев Университетінің Жоғары білім беру мектебімен, HertsCam желісімен, CairoCam желісімен, "Қазақстандағы мұғалімдер көшбасшылығы", "Баршаға арналған мектеп" білім беру қорымен, Қазақстандағы Сорос қорымен және Молдовадағы ProDidactica білім беру орталығымен әріптестікте ұйымдастырды.

Бұл вебинар мұғалімдерді өзгерістердің көшбасшысы ретінде қолдауға арналған инновациялық халықаралық қозғалысқа арналған және мұғалімдердің тұрғылықты емес көшбасшылығын қолдау және мұғалімдерге өз мектептеріндегі өзгерістерді басқаруға мүмкіндік және өкілеттік беретін қолдау бағдарламаларын құру үшін 2008 жылы ұйымдастырылған International Teacher Leadership (ITL) (халықаралық оқушылардың көшбасшылығы) бастамасы шеңберіндегі көптеген әріптестер арасындағы ынтымақтастықтың нәтижесі болып табылады. Негізгі философияны, практикалық құралдар мен стратегиялармен бірге, Ұлыбританияда Дэвид Фрост көптеген жылдар бойы HertsCam желісіндегі мұғалімдер және мектеп директорларымен тығыз байланыста әзірленді. Ортақ мақсат – мұғалімдерге өз пікірлерін білдіру, шешім қабылдауға қатысу және іс-әрекет қабілеттерін арттыру үшін қолдау көрсету, мүмкіндіктер беру және өкілеттіктерін кеңейту.

Осы вебинарда біз жоғарыда баяндалғандар туралы көбірек айтып, барлық қатысушылармен бүкіл әлемдегі білім беру жүйесіндегі кәсіби мәдениеттерді қайта құру үшін мұғалімдердің тұрғылықты емес көшбасшылығын қолдау мүмкіндігін талқылауға қатысуға ниеттіміз. Сондай-ақ, біз қатысушылардан өз елдеріндегі осындай тәжірибелер туралы білуге үміттенеміз.

Тіркелу мұнда: https://norrag.zoom.us/.../tZYqcOqoqz8iGN0fpjHe444Dao48FQ...

Материалда NORRAG сайтынан ақпарат пайдаланылды: