Зерттеу жаналықтары

Студенттердің көптілді құзыреттілігін дамыту үшін жаңа ресурс және тәжірибе алмасу платформасы құрылды

NUGSE командасы "EMI-мен дипломнан кейінгі білім беру зерттеу бағдарламаларында студенттердің көптілді құзыреттілігін дамыту" (EMI-English as Medium Instruction - ағылшын тілі оқыту тілі ретінде) зерттеу жобасын аяқтады. Зерттеудің мақсаты көптілді бағдарламалар студенттердің академиялық жазу дағдылары қалай дамитынын зерттеу болды. Зерттеу нәтижелері жоғары оқу орындары мен студенттердің ағылшын тілінде білім алу кезінде кездестіретін проблемаларын көрсетті, бұл олар үшін алғашқы тілдері емес және студенттер, оқытушылар, жоғары оқу орындарының әкімшілері үшін пайдалы ресурс ретінде арнайы сайт құру идеясы, сондай-ақ тәжірибе алмасу платформасы болды.

Жоғары оқу орындарының әкімшілері бұл жерде көптілді бағдарламалар үшін студенттерді іріктеу бойынша пайдалы ақпаратты, үш тілде академиялық білімді қамтамасыз ету үшін оқу жоспарына қандай түзетулер енгізу керектігін, қызметкерлерді көптілді бағдарламаларда оқытуға қалай дұрыс дайындау керектігін табады. Студенттерге өздерінің академиялық дағдыларын бір тілден екінші тілге ауыстыру туралы ақпарат пайдалы болады, оқытушылар сабақ жүргізуге көмектесетін ақпаратты ала алады.

Зерттеу командасында: қауымдастырылған профессорлар Бриджет Гудман, Сұлушаш Керімқұлова, жобадағы ғылыми қызметкерлер Әсел Қамбатырова, Андрей Щербаков, Камила Айтжанова, Дастан Қапашев.