Зерттеу жаналықтары

NORRAG-тің орыс тіліндегі арнайы шығарылымына мақалалар қабылдануда

Назарбаев Университетінің Жоғары білім беру мектебінің Ғылым Департаменті Халықаралық қатынастар және даму институтын (IHEID) (Женева, Швейцария) бірлесіп, NORRAG-тің орыс тіліндегі үшінші арнайы шығарылымына мақалалар қабылдайды. IHEID редакциясының құрамына  Гита Штайнер-Хамси (Колумбия Ууниверситеті), Ивета Силова (Аризона штатының университеті), Жаклин Масселсон(Массачусетс штаты университеті) сияқты танымал әлемдік сарапшылар кіреді.

Жинақтың тақырыбы: Ұлттық білім беруді дамытудың жаһандық мониторингі: мәжбүрлі немесе конструктивті?

NORRAG-тің арнайы шығарылымы - ашық қолжетімді мерзімді басылым. Басылымға әртүрлі елдерден және түрлі тәжірибелі авторлардың жұмыстары қабылданады. Әрбір басылым жаһандық білім беру саясатының және білім беру саласындағы халықаралық ынтымақтастықтың арнайы тақырыптарын қамтиды.

Мақалалар келесі бөлімдер мен тақырыптар аясында қабылданады :

1-бөлім. Білім беру саласындағы халықаралық мониторинг шараларына қатысу:

• Жаһандық мониторингтік есептердің (ЖМЕ) мақсаттары : олар қандай және / немесе олар болуы керек?
  • Халықаралық мониторинг шаралары: елдер арасындағы білім берудегі жетістіктерін бағалаудың құралдары ма?
  • ЖМЕ-ге және білім беру саласындағы халықаралық мониторингке шараларына қатысуға негіздеме

2-бөлім. Жаһандық есептерді тарату:

• ЖМЕ нәтижелерін халықаралық, аймақтық және жергілікті деңгейлерде таратуға арналған коммуникациялық стратегиялар

3 бөлім. Есептерді жариялауға жауаптар:

• ЖМЕ-ге мемлекеттік және саяси жауап: қосымша, сыни немесе бейтарап.
  • ЖМЕ-ге қоғам пікіріндегі жауапттар: әлеуметтік саладағы негізгі пікірлер
  • Зерттеушілер ЖМЕ-нің пайдаланушылары мен таратушылары ретінде

1200-ден артық емес 1,500 сөзден артық емес орыс тіліндегі мақалалар қабылданады. Шрифт Times New Roman, 12-ге тең болу керек. Аңдатпа, кілттік сөздер сөздер, автордың толық аты-жөні, лауазымы, жұмыс орны және электрондық пошта мекенжайы болуы керек. Мақаланы тапсыру мерзімі - 30 маусым. Егер талаптар сақталмаса, редакциялық кеңес баяндамадан (мақаладан) бас тарту құқығына ие. Сайтта жарияланатын мерзімі - 2019 жылдың қыркүйек айы. Мақалаларды жобалаудың үлгісі мына сілтеме арқылы көруге болады: https://resources.norrag.org/resource/view/124/272

Мақалаларды gse.research@nu.edu.kz электрондық мекен-жайына жіберіңіз.  Хаттың тақырыбы «NORRAG» деп атталуы тиіс.

Байланыс тұлғалары: Санжар Байжанов – 8 (7172) 709360, Ләйла Әбдіманапова - 8 (7172) 694959.

Қосымша ақпаратты келесі сілтеме бойынша таба аласыз: https://www.norrag.org/call-for-contributions-norrag-special-issue-03-global-monitoring-of-national-educational-development-coercive-or -конструкциондық /.

Сіз сондай-ақ 2018 жылы жарияланған арнайы нөмірмен танысуға болады: https://www.norrag.org/nsi-01-right-education-movements-policies-promises-realities/norrag_nsi_01/

Құрметті әріптестер! Мақалаларыңызды күтеміз. Сіздермен ынтымақтасуға  үміттенеміз!