Зерттеу жаналықтары

ПОҚ дамыту: институционалдық зерттеулерге қатысатын уақыт келді

Назарбаев университеті Жоғары білім мектебінің өкілдері конференцияларды өткізу үшін осындай зерттеулерге қатысудың маңызын атады, өйткені олар халықаралық аудиториядан пікірлер және ұсыныстар алуға мүмкіндік береді. Бұл кезекте, зерттеулердің нәтижелерін кең халықаралық аудиторияға ұсыну Қазақстанның халықаралық зерттеу қоғамдастығында танылуын арттырады және ынтымақтастық жасасу үшін халықаралық зерттеушілерді тартуға мүмкіндік береді.

2018 жылғы 13 маусымда Назарбаев университетінің Жоғары білім мектебі университеттердің ПОҚ мен медицина университеттері басшыларының екінші кездесуін өткізіп жатыр. Д-р Алима Ибрашева, НУ ЖБМ ғылыми-зерттеу институтының аға ғылыми қызметкері, бағдарлама қатысушыларын денсаулық сақтау саласындағы жобаларды басқаруды іске асыруды және ЖОО-лардың дербестігін кеңейтуді ескерумен кафедраларды, мектептерді және ЖОО әкімшілік құрылымдық бөлімшелерін басқаруды ұйымдастырудың жаңа мүмкіндіктерін талқылауға тартты. Интерактивті сессия форматында қатысушылар өз жұмысының жаңа ақиқаты туралы ойлануға мүмкіндік берді. Доктор Алима Ибрашеваның айтуынша, медициналық білім беруді реформалаудың жаңа тәсілдері әрбір қызметкерден және оқытушыдан, сондай-ақ университеттің анағұрлым ірі құрылымдық бөлімшелерінен жобаларды басқару дағдыларын меңгеруді және институционалдық зерттеулерді өткізу мүмкіндігіне ие болуды талап етеді. Соңғысы деректерді жинауды, оларды талдауды және оңай қабылданатын нысанда ұсынылуын қамтиды. Кафедра және ұйым деңгейінде қабылданған шешімдер деректердің талдауына негізделуі тиіс.