Әділ Әшірбеков

Specializations:
Higher education

Білімі

Халықаралық қатынастар магистірі (Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті)

Халықаралық қатынастар бакалавры (Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті)

Сараптама саласы

Жоғары білім беруді интернационалдандыру

Кәсіби өмірбаян

Әділ Әшірбеков - Назарбаев Университеті Жоғары білім беру мектебі Ғылым департаментінің кіші ғылыми қызметкері.  «Қазақстандағы жоғары білім беру интернационалдандыру ең таңдаулы тәжірибелері үлгілерін дамыту» жобасы бойынша зерттеу тобының мүшесі болып табылады. Әділ отандық жоғары оқу орындарының интернационалдандыру жағдайын бағалау мәселелерімен және жоғары оқу орындарында интернационалдандыру түрлерін дамытудың контекстік-уағдаласылған жолдарын зерттейді.   Жоғары білім беру мектебіне келмес бұрын ол Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия Ұлттық Университетінде  бірнеше жыл қызмет атқарды.  Ол Еуропалық Кеңестің Темпус және Эразмус Мундус сияқты жобаларын іске асыруға қатысқан, сонымен қатар университет оқтытушыларына, қызметкерлері мен студенттерге әр түрлі халықаралық шәкіртақылық бағдарламаларға және ғылыми-зерттеу жобаларын қаржыландыру бағдарламаларына қатысу мүмкіндіктері мен тәртібі туралы кеңестер беріп тұрды. Жоғары білім беруді интернационалдандыру мәселелеріне арналған бірнеше мақалалардың авторы.

Ғылыми қызығушылықтары және ағымдағы жобалар

Қазақстан Республикасында жоғары білімді интернационалдандыру бойынша тандаулы практикалардың үлгілерін дамыту.  2014-2016.

Интернационализацияландыру – әлеуметтік-экономикалық жаһандану жағдайында Қазақстан Республикасының білім және ғылым жүйесін дамытудың стратегиялық факторы: 2011-2013.

Таңдаулы жарияланымдар мен есептер

• Parmenter, L., Sparks, J., Li, A., Kerimkulova, S., Ashirbekov, A. & Jumakulov, Z. Internationalizing the Curriculum in Kazakhstan: Perceptions, Rationales and Challenges in de Wit, H., Gacel-Avila, J., Jones, E., & Jooste, N. (Eds.). (2017). The globalization of internationalization: emerging voices and perspectives. Taylor & Francis.
      • Аширбеков А.К., Джумакулов З.Д. Вузы Казахстана в глобальном образовательном пространстве // Вестник КазНУ. – 2016. – №1(47). – С. 68-75.
      • АширбековА.К. Интернационализация высшего образования в контексте индустриально-инновационного развития Республики Казахстан// Сборник материалов конференции «Интеграция образования, науки и производства». – 2016. – С. 103-106.
      • Jumakulov Z., Ashirbekov A. (2016). Higher Education Internationalization: Insights from Kazakhstan // Hungarian Journal of Educational Research, vol.6, 1, p. 37-59.
      • Sparks J., Ashirbekov A., Li A., Parmenter L., Jumakulov Z., Sagintayeva A. Becoming Bologna capable: Strategic cooperation and capacity building in International Offices in Kazakhstani HEIs // The European Higher Education Area: Between Critical Reflections and Future Policies. – Springer International Publishing, 2015. – P. 109-126.
      • Sparks J., Ashirbekov A. Internationalizing higher education institutions in Kazakhstan // KazNU Bulletin. – 2015. - № 1 (44). – P. 102-108.
      • Аширбеков А.К., Джумакулов З.Д. Реализация принципов Болонского процесса в Республике Казахстан // Доклады НАН РК. – 2015. - № 1. – C. 110-115.

Google Profile: https://scholar.google.com/citations?user=RhDjWPwAAAAJ&hl=ru&oi=ao